środa, 1 lutego 2017

Recenzja książki "Diabolika" S.J. Kincaid


Tytuł: Diabolika
Autor: S.J.Kincaid
Ilość stron: 416
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte


Diaboliki
NIE ZNAJĄ LITOŚCI.
Diaboliki są
SILNE.
Ich przeznaczeniem jest
ZABIJAĆ
w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
NIC WIĘCEJ SIĘ NIE LICZY.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.
Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.
Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką.
Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?


Pełne emocji dialogi, zaskakująca fabuła, wspaniale opisany świat przedstawiony, dobrze wykreowani bohaterowie... to wszystko pokochałam już od pierwszej strony. Kincaid stworzyła coś więcej niż tylko historię o nadnaturalnych istotach!

"Diabolika" jest wciągającą, a niekiedy szokującą lekturą, od której ciężko się oderwać. Autorka umiejętnie stopniuje napięcie i sprawia, że czytelnik chce zapoznać się z jeszcze jedną stroną, a potem kolejną, aż szybko dociera do końca. Czytając, błyskawicznie przeniosłam się w świat przedstawiony w książce i mocno przeżywałam wszystkie niepowodzenia lub wypadki bohaterów. Pomysł na powieść jest oryginalny i bardzo dobrze zrealizowany. Nigdy wcześniej nie czytałam książki pisanej z perspektywy monstrum, ale ogromnie mi się to podobało. W dodatku bardzo przypasował mi luźny styl pisania autorki - wzrok sam sunie po literach. Zakończenie książki również bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło i spowodowało, że chętnie przeczytałabym ciąg dalszy tej historii.

Ta książka na pewno trafi na listę moich ulubionych! :)
Ocena: 10/10


Obserwowałaś kiedyś tygrysa? Prawdziwe tygrysy to same mięśnie i ścięgna, mają szczęki tak mocne, że mogłyby przegryźć najpotężniejszego z ludzi, a jednak gdy się skradają, polują, w ich ruchach jest gracja, ktrej﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽ jest gracja, kta Sidonię na dwNemezis, ale na nią nie patrzy.y owak pada akapit wyżej. cesarza –nie byli narażeni naórą nie mogą pochwalić się nawet najbardziej wyrafinowane z łagodnych stworzeń.Właśnie taka jest Nemezis – diabolika.

!Premiera książki - 15 lutego 2017!


 Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Otwarte


3 komentarze:

 1. "Diabolika" była jedną z niewielu młodzieżówek, która zainteresowała mnie po ujrzeniu zapowiedzi. Mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać i że się nie rozczaruję, jak to było w przypadku chociażby wychwalanej przez wielu "Porwanej pieśniarki".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też mam nadzieję, że się nie rozczaruję, a sięgnę po nią na pewno, bo recenzje zachęcają. No i okładka też bardzo przyciąga. Jestem fanką m.in. "Niezgodnej" i "Igrzysk Śmierci". Ktoś jeszcze czytał i może polecić?

  OdpowiedzUsuń
 3. brzmi naprawdę interesująco, ponadto cały świat książkowy się nią interesuję :D Czekam tylko na korzystną ofertę, by móc ją zakupić :D


  Pozdrawiam serdecznie :)
  Cass z Cozy Universe

  OdpowiedzUsuń